Termosmuggen Americano® Espresso POP innehåller 50 % återvunnen Prevented ocean plastic. Tack vare en världsnyhet inom återvinning kan PP-muggar för engångsbruk nu samlas in och återvinnas mekaniskt till nya livsmedelssäkra produkter, precis som den här! Faktum är att denna termosmugg förvandlar 18 plastmuggar för engångsbruk till en dryckesartikel som kan användas om och om igen och sedan återvinnas på nytt! Kompakt, isolerad termos med dubbelvägg och skruvlock. Passar i de flesta kaffebryggare. Volymkapacitet 250 ml. BPA-fri. EN12875-1-kompatibel, tål maskindisk och mikrovågsugn. Tillverkad i Storbritannien.
| Antal | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 76,00 | 66,00 | 62,00 | 59,00 |
Produktfärg: Vit
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Modell | None |
| Ursprungsland | STORBRITANNIEN |
| Material | 14% PP plast och 36% Återvunnen PP-plast och 50% Återvunnen PP-plast (POP) |
| Diameter | 9.45g |
| Storlek | 11,8 x Ø 9,45 cmcm |
| Förpackning | 70st |
| Bruttovikt | 9.8kg |
| Vikt | 9.31kg |
| Förpackning | 49x50x40cm |
| GTIN / EAN | 8713159771548 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 10000 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |