Innocent från Kosta Boda är en glasserie som hämtar inspiration från Kosta Bodas rika arkiv på bruksglas i en samtida tolkning. De minimalistiska, stapelbara och multifunktionella delarna är avsedda att förgylla allt från frukostvanor till middagsbjudningar. Tallrikarna fungerar även som lock, vilket gör serien idealisk för servering och förvaring, vardag som fest.
Innocent är en handgjord och mångsidig serie som speglar Kosta Bodas ständiga strävan att förena funktion och stil. Serien omfattar koppar, glas, skålar och tallrikar, är tillverkad i slitstarkt, värmebeständigt borosilikatglas och finns i ett flertal storlekar.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st |
440,00 |
Kosta Boda är ett av världens främsta varumärken inom glas och glaskonst. Teknik och känsla har förfinats i hjärtat av Smålands skogar ända sedan 1742. Deras glas är färgstarka, modiga, underfundiga och provocerande. Det sticker ut och tar för sig. Kosta Boda är sann passion.
| Material | Borosilikate |
| Designer | Kosta Boda |
| Serie | Innocent |
| Volym | 14 cl |
| Vikt | 0.005 kg |
| Bredd | 6.7 cm |
| Höjd | 6 cm |
| Längd | 8.7 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | CN |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |