Kryp ner och värm dig i vår monogrampläd en stilren och mjuk pläd med en lyxig känsla. Pläden har en dubbelsidig design med en ljusare samt en mörkare sida, där mönstret framträder i omvänd färg på vardera sida. Storlek 170x130cm. 260 gsm. Pläden tål maskintvätt. Denna produkt är tillverkad av GRS-certifierad återvunnen polyester. GRS (Global Recycled Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 97 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• 2 i 1 design
• Mycket mjuk vid beröring
• Bekväm design
• Tillverkad av återvunna material
• 260 g/m2
7.43 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 507,00 | 494,00 | 480,00 | 467,00 | 458,00 | 449,00 |
Produktfärg: Grå
Vinga fokuserar på smarta och snygga produkter för hem och friluftsliv. Design, funktionalitet och miljö är vad som styr processen att ta fram nya produkter och gåvor för anställda och kunder på företag. Produkterna kommer alltid fint förpackade. Vinga skapar minnen!
| Storlek | 170 x 130 x 1 cm |
| Vikt | 650g |
| Tryckyta | 200 x 120 mm |
| Material | Återvunnen polyester |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1797 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |