Satake Kuro 2-dels Smash Set, Smash & Cloche

Art.nr. SKURO300
Minsta antal: 1 st


Satake Kuro 2-dels Smash Set
Handbankat stål med attityd och en otroligt läcker design, levereras i snygga svarta trälådor. Alla produkter i serien tillverkas i samma fabrik som gör knivarna i Kuro-serien.

Genom att pressa och bryna färsen hårt får hamburgaren uppnår en unik konsistens - en krispig, karamelliserad yta med en smakrik kärna. Denna metod intensifierar smakupplevelsen rejält och lyfter hamburgaren bortom
det vanliga.
När du smashar/plattar ut burgaren så maximeras ytan för en perfekt Maillard-effekt, vilket resulterar i en otroligt delikat och smakrik godbit.


Lyft din smashburgare till nästa nivå med en ost-cloche!
Smasha och stek hårt ena sidan av burgaren. Vänd sedan hamburgaren, lägg på en riktigt god ost och ställ clochen ovanpå för att perfekt smälta osten.


I setet ingår:

Burgerpress i handbankat stål med trähandtag
Cloche / matkupa i handbankat stål för smältning av ost

Storlek: 34 x 19 x 12.5

Antal 1 30
Pris/st 1035,00 1009,00

Produktfärg: Rostfri



Antal

Totalt pris kr



Personlig service
Snabba leveranser
Certifierad E-handel
Rating AA Kreditvärdigt bolag
Över 25 års branschvana

Prisspecifikation




Satake arbetar ständigt med att bibehålla hög kvalitet och värna om en fortsatt hög kundnöjdhet. Vi säkerställer kvaliteten i samarbete med välkända svenska kockar. Satake producerar premiumprodukter för privata hem och professionella kök som skapar matlagningsglädje.


Visa samtliga produkter frånSatake
Storlek 34 x 19 x 12.5
Vikt 2.1 kg
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.

Liknande produkter

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.