Satake Chopper kinesik hacka

Art.nr. SATCH01
Minsta antal: 1 st


I hjärtat av Seki City, Japan, en plats känd för sin månghundraåriga tradition av svärdssmide, har våra mästerliga hantverkare skapat en kniv som förkroppsligar precision, styrka och tradition.

Med sitt höga blad och den distinkta, rakt skurna fronten är denna chopper perfekt för att hantera stora ingredienser med en kraftfull, säker hand. Bladet är smitt av japanskt MV-stål som ger en riktigt bra bra skärpa samtidigt som kniven är slitstark och klarar de tuffare uppgifterna. Skaftet är tillverkat av svart ABS.

Denna kinahacka är klassiskt designad enligt den japanska knivtraditionen. Knivmodellen är mycket vanlig som allkniv i flera asiatiska kök och kallas även för Kinahacka. Oavsett om du förbereder delikata grönsaker eller rejäla köttbitar, fisk eller kyckling så har du en kniv som klarar jobbet.

Storlek: 31.5 x 11.3 x 2.2

Antal 1 30
Pris/st 552,00 535,00

Produktfärg: Svart/rostfri



Storlekar Antal
31.5 x 11.3 x 2.2
30.5 x 9 x 1.7

Totalt pris kr



Personlig service
Snabba leveranser
Certifierad E-handel
Rating AA Kreditvärdigt bolag
Över 25 års branschvana

Prisspecifikation




Satake arbetar ständigt med att bibehålla hög kvalitet och värna om en fortsatt hög kundnöjdhet. Vi säkerställer kvaliteten i samarbete med välkända svenska kockar. Satake producerar premiumprodukter för privata hem och professionella kök som skapar matlagningsglädje.


Visa samtliga produkter frånSatake
Storlek 31.5 x 11.3 x 2.2
Vikt 0.4 kg
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.

Liknande produkter

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.